Chanel N°5 Red Edition Gwiazdka 2018. Czerwony flakon perfum Chanel N5

Wyjątkowy zapach na wyjątkową okazję. Marka Chanel przygotowała dla kobiet kultowy zapach Chanel N°5 w limitowanym, czerwonym flakonie –  Chanel N°5 Red Edition.

Kultowy, kobiecy zapach w najbardziej kobiecym kolorze

Legendarny flakon stworzony przez Mademoiselle Chanel w te Święta zyskuje intensywnie czerwony kolor. Kolor emocji, odwagi, symbolizujący dążenie do wolności i drogi ku swojemu przeznaczeniu…

Czerwień od zawsze uosabiała najwyższą kobiecość – od garnituru Carole Bouquet do czerwonego dywanu Nicole Kidman i Gisele Bündchen. Czerwień była również motywem przewodnim dla reklamy N°5 nakręconej przez Luca Bessona, gdzie nawiązano do baśni o Czerwonym Kapturku. Czerwień jest wszechobecna w reklamach Chanel N°5.

Unikalna edycja limitowana tylko na gwiazdkę 2018

Unikalna edycja limitowana obejmuje dwa zapachy: wodę toaletową N°5 L’EAU i wodę perfumowaną N°5 (100 ml) oraz najbardziej spektakularny flakon z kryształu Baccarat, o olbrzymiej pojemności aż 900ml! To kolekcjonerskie wydanie zostało wyprodukowane w ograniczonej liczbie – tylko 55 sztuk na całym świecie!

Flakon Chanel N°5 został zaprojektowany w 1921 roku i finalnie wydany w 1924 r. Symbolizował zupełnie nową estetykę prostych, geometrycznych linii. Kultowy projekt z czasem subtelnie ewoluował (ostateczna zmiana flakonu w 1986 roku), pozostając wierny swojemu pierwowzorowi.

Zapach N°5 jest wyjątkowy. Nuty kwiatowe połączono z aldehydowymi, które były innowacją ówczesnych czasów… Mademoiselle Chanel nie była kreatorką zapachu, ale to ona wybrała tę jedną spośród 10 zaproponowanych fiolek, w której mieściła się kompozycja N°5. Co ciekawe była to fiolka o numerze 5, skąd wywodzi się nazwa dla pierwszego, najbardziej kobiecego zapachu Chanel. Liczba 5 odgrywała jednak jeszcze większe znaczenie w życiu Chanel, była jej szczęśliwym talizmanem. Na temat powstania legendarnego zapachu krąży wiele historii… Wiemy na pewno, że po raz pierwszy zaprezentowano je 5 maja 1921 roku.

Więcej ciekawostek nt perfum Chanel N°5 w poniższym linku:

Chanel N°5 Sekretna Piątka: Historia i Wizerunek

Co sądzisz o nowym flakonie Chanel N°5 ? Czy chciałabyś znaleźć go pod choinką? 

  • Ic

    Bardzo bym chciała ale…Znasz moje ale doskonale Agatko Cudowny pomysł z tymi czerwonymi flakonikami❤Mam nadzieję że takich niespodzianek szykuje firma więcej 😀 Znam zamiłowanie Madame to symboli -piątka , lew , klosy pszenicy…Uwielbiam takie historie❤

  • Alez piękny flakonik. Dokładnie trafili w mój odcień czerwonego. Nie miałam jeszcze okazji testowania tego zapachu.

  • Bożena Bochenek

    Nieśmiertelny zapach w fajnej oprawie;-)

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media