Idea piękna. Marzec 2015 w zdjęciach

Marzec obfitował w wiele wydarzeń. W teorii jest to tylko kilkanaście zdjęć, ale w praktyce kryje się pod nimi wiele znaczeń. I choć czasem piszecie, że w Waszym życiu w ciągu miesiąca nie dzieje się wiele – nie mogę w to uwierzyć…

Uważam, że jest to wyłącznie kwestia tego jak patrzymy na życie i jakie cele przed sobą stawiamy. Każda chwila ma znaczenie, a przynajmniej od nas zależy jakie nadamy jej znaczenie, czy wręcz przeciwnie – będziemy oceniać to co robimy w sposób dużo bardziej wymagający, a czasem nierealistyczny. Czy naprawdę musimy sobie stawiać konkretne cele na dany miesiąc czy wystarczy abyśmy w swoim życiu były bardziej uważne i cieszyły się życiem w zgodzie z własnymi wartościami?

Dotyka mnie gdy widzę jak wiele kobiet obiera sobie za cel bycie kimś innym… inspiracje nie są złe, ale łatwo inspirację przekształcić w naśladownictwo i zatracić własną unikalność. Pogoń za nieskazitelnym wyglądem, zapatrzenie we własne ciało i porównywanie się do innych kobiet to pułapka. Jestem zdania, że piękno leży w naszej wyjątkowości, w tym co nas wyróżnia, a nie upodabnia do innych… piękno to też świadomość własnej wartości, obrony idei, czynienia dobra na rzecz innych. To nasza inicjatywa, której podstawą jest miłość i szacunek dla samej siebie. To nie pogoń za pieniądzem, za poprawnością i stereotypami, to próba zatrzymania się i rozsądnej oceny… weryfikacji rzeczywistości tak aby nasze życie było naszą drogą, a nie czyjąś. Jeżeli czuliście się kiedykolwiek źle we własnej skórze pomyślcie nad tym, czyje standardy spełniacie? Najpewniej czujecie się źle, bo nieświadomie podjęłyście drogę spełniania oczekiwań innych, a poczucie zadowolenia to realizacja siebie na miarę własnych możliwości.

Moje życie jest więc moją drogą, moim spojrzeniem na otoczenie, bezwzględnie na to co myślą inni… A wiecie jakiego pierwiastka najbardziej w tym wszystkim brakuje? Mimo wszystko, brakuje tolerancji i akceptacji. Tolerancja w dzisiejszych czasach ściśle kojarzy się z religią, seksualnością, odmiennością rasową, ale tej tolerancji brakuje również w akceptacji drugiego człowieka i jego poglądów. Odnoszę wrażenie, że wiele z nas słucha, ale nie słyszy, miarkujemy innych miarą własnych poglądów, przypinamy drugiemu człowiekowi łatkę, szufladkujemy, nie zważając na to co czuje druga strona… uważność to moim zdaniem ważna cecha w dzisiejszych czasach pozwalająca być lepszym człowiekiem.

Zawsze marzyłam aby zobaczyć Manhattan… a ten znalazł mnie w Warszawie ;)

 

Pogoda dopisała, tak jak lubię!

Sport to zdrowie… do pewnego momentu, dlatego zero przymusu, maksimum przyjemności. Nie przeliczam jej na kilometry i litry wylanego potu… jeśli komuś to pomaga proszę bardzo :)

Zdrowe jedzenie mojego autorstwa…

I zdrowe jedzenie autorstwa warszawskich restauracji. Nie ominęło mnie również kilka baaarrdzoo miłych spotkań <3

 Veruschka, o której będzie jeszcze głośno na Beauty Icon :)

W tym miesiącu poznałam również MATTa i miałam okazję przeżyć wspaniałą przygodę – zagrać w reklamie L’Oreal Paris. Pełna relacja tutaj:

Mój dzień z L’Oreal Infallible 24H-Matte

W wolnym czasie dużo czytam i niekoniecznie pudelka czy sensacje przedwyborcze… ale np. Nabokova, z którego książkami zaprzyjaźniłam się już w czasach licealnych. Jego twórczość w jakiś sposób odzwierciedla mój styl odczuwania, ma w sobie wiele zagadkowości, ironii i dystansu. Sama uważam, że wiele emocji, wydarzeń łatwiej ubrać w metaforę, która nadaje przekazowi szerszy wymiar, niż pisząc to wprost.

Udzieliłam wywiadu do magazynu dla managerów – Beauty Inspiration. Co prawda temat to ”Blog – skuteczne narzędzie promocji” i znacznie skrócono moją wypowiedź, to możecie dowiedzieć się nieco, co na ten temat sądzę. Po za tym to ciekawy tytuł dla wszystkich zainteresowanych branżą ”beauty”.

A jak wyglądają konsultacje w perfumerii… to sprawdziłam odwiedzając wiele razy znane perfumerie i drogerie. Uważam, że dla nas wszystkich byłoby lepiej gdyby jakość konsultacji wzrosła. Zajrzyjcie do tego wpisu:

Konsultacje kosmetyczne w perfumeriach i drogeriach

Wyszukiwałam również produktów odpowiedników, kupiłam kilka książek o kosmetyce i makijażu, wszystko po to aby proponować Wam co raz ciekawsze tematy na BI i poszerzać swoją wiedzę. Tak powstał m.in. wpis o korektorach:

TEST korektorów. Jak skutecznie tuszować niedoskonałości skóry?

Zdjęć z tego miesiąca jest o wiele więcej, ale postawiłam na to co naprawdę dla mnie ważne…

Zakupy więc będą w osobnym wpisie ;)

Dajcie znać co u Was? Jak minął marzec? Co sądzicie o idei piękna – czy czujecie się piękne? 

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media