Konturowanie na sucho vs na mokro z kosmetykami GOSH Copenhagen CCC Stick

Wydaje się, że temat konturowania został już wyczerpany. Metoda ta jest ostatnio bardzo modna, natomiast często oglądamy lub same serwujemy sobie efekt z którego nie jesteśmy zadowolone. Dlaczego?

Otóż konturować twarz można na kilka sposobów, zależnie od kształtu twarzy, a także potrzeb, konturowanie może być delikatne, wyglądać naturalnie, a także być wyraziste, wręcz zmieniać rysy twarzy, tuszować widoczne niedoskonałości, które chcemy ukryć.

Marka GOSH Copenhagen niedawno zaprosiła mnie na ciekawy webinar, gdzie główny trener marki – Anna Mucha, zaprezentowała konturowanie od strony praktycznej, co zdecydowanie lepiej przedstawia ten temat niż wiele artykułów zamieszczonych w prasie czy sieci… Forma webinaru przede wszystkim umożliwia wyczerpujący przekaz, a także interakcję, która pozwala uzyskać odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Choć temat konturowania jest mi dobrze znany to z tego webinaru wyniosłam dodatkową wiedzę, tyczyło się to szczegółów – kiedy, jakich produktów używać i w jakiej sekwencji. To istotne informacje z punktu widzenia zarówno efektu, jak i jego trwałości aby makijaż wyglądał dobrze przez wiele godzin, a twarz zachowała naturalny wygląd. Na pewno nie raz widziałyście przykłady złego konturowania, które było zbyt intensywne lub akcentowało niewłaściwe obszary twarzy.

Specjalna lekcja – webinar, z Anną Muchą odbędzie się 28 marca 2017 o godz. 19 i będzie ona zorganizowana specjalnie dla Was. Wystarczy w tym terminie kliknąć na link poniżej:

WEBINAR z ANNĄ MUCHĄ – GOSH COPENHAGEN

Będziecie mogły oglądać, słuchać, a także zadawać pytania – jakie tylko chcecie, Ania na pewno pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości.

Kilka słów o GOSH Copenhagen

GOSH Copenhagen to duńska marka, która wyraźnie podąża za trendami, oferując kobietom nie tylko kosmetyki wysokiej jakości, ale uwzględniająca aktualne trendy. To co ją szczególnie wyróżnia to filozofia stawiająca na ekologię i bezpieczeństwo kosmetyków, pozbawionych substancji, które mogłyby zaszkodzić skórze. W Danii bardzo dba się o tego typu aspekty (na pewno słyszałyście o duńskiej filozofii szczęścia Hygge) dlatego można mieć pewność, że nakładamy na skórę bezpieczne i nowoczesne kosmetyki. Warto dodać, że marka GOSH Copenhagen posiada farmaceutyczne korzenie, produkty pozbawione są perfum, parabenów i nie są testowane na zwierzętach.

Konturowanie na sucho czy na mokro?

Zasadniczą różnica między tymi metodami jest efekt. Przy pomocy konturowania na sucho uzyskujemy naturalny, dość subtelny efekt. Z kolei konturowanie na mokro umożliwia wyrazisty efekt, pożądany szczególnie przy sesjach zdjęciowych lub gdy chcemy wyraźnie uwidocznić pewne części twarzy, a inne ukryć… Do tego celu służy nam gra światła i cienia, bo konturowanie właśnie nim jest. Wszystko po to aby uzyskać efekt perfekcyjnego owalu twarzy.

Konturowanie na sucho możliwe jest dzięki produktom pudrowym. Marka GOSH Copenhagen wprowadziła do swojej oferty wielofunkcyjną paletę czterech odcieni – dwa brązery, rozświetlacz i róż dla ożywienia twarzy. Dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych 001 i 002.

Z kolei konturowanie na mokro to praca z kosmetykami kremowymi np. praktycznymi GOSH CCC Stick, w skład których wchodzą kremowe korektory, rozświetlacze i brązer do konturowania. Co warte uwagi, produkty kremowe łączą się z suchymi, dając unikalny, bardziej wyrazisty efekt. Opcji konturowania jest naprawdę wiele… dla każdego, o ile opanujemy technikę konturowania i tu po raz kolejny zachęcam do obejrzenia webinaru, przyda się! :)

Dlaczego nie wychodzę korzystnie na zdjęciach? Test palety do konturowania i CCC Stick

Na pewno wiele z Was zadaje sobie to pytanie i z zazdrością patrzy na zdjęcia idealnych twarzy… a czasem tych, które idealne nie są, ale są dobrze wykonturowane :)

Mój kształt twarzy posiada cechy twarzy okrągłej, ponieważ moja twarz nie jest podłużna, ale też nie jest typowy dla charakterystyki tej twarzy w całości. Zazwyczaj konturując twarz skupiam się na wydobyciu wystających kości policzkowych, zatem przyciemnieniu strefy pod kośćmi oraz na dość wyraźnie zarysowanej żuchwie. Co istotne uważam, że efekt konturowania warto przenosić na całą twarz, szczególnie gdy mamy głęboko osadzone oczy – rozświetlając powiekę pozwalamy głęboko osadzonym oczom ”zaistnieć” w makijażu.

Uniwersalna zasada na temat konturowania głosi, że rozświetlamy zazwyczaj szczyty kości policzkowych w górę do skroni, grzbiet nosa (o ile nie jest garbaty), łuk kupidyna (nad ustami), odrobina na środek brody. Natomiast przyciemniamy to co chcemy ukryć bądź wyszczuplić – u osób, których twarz jest okrągłą ”ukrywamy” boki twarzy, u osób, które mają szerokie czoło przyciemniamy skronie, u osób, które mają kwadratową, zbyt wyraźną szczękę ”ścinamy” ją ciemnym kolorem by złagodzić ten wyrazisty rys i nadać twarzy bardziej owalny kształt.

Na webinarze Ani Muchy na pewno wszystkiego dowiecie się w szczegółach. Warto go także obejrzeć w sytuacji gdy w planujecie zakup kosmetyków do konturowania, albo posiadacie już produkty, jednak potrzebujecie informacji jak ich poprawnie użyć. Ania posługuje się zarówno kosmetykami pudrowymi, jak i kremowymi, doradza co z nimi zrobić – jakiej bazy, podkładu użyć i jak konturować twarz oraz na koniec utrwalić efekt i uniknąć nadmiernego błyszczenia skóry przy jednoczesnym jej rozświetleniu.

Jeśli oglądniecie ten webinar czekam na Wasze opinie, czy był ciekawy i pomocny? A także co sądzicie o kosmetykach GOSH Copenhagen? Czy miałyście już z nimi styczność? :)

 • Marta

  Webinar, ciekawa sprawa :) Bardzo chętnie zobaczę. Temat konturowania jakoś nie jest mi specjalnie bliski. Staram się podkreślić kości policzkowe nakładając pod nie odrobinę bronzera, więc konturuję na sucho. Efekt jest bardzo delikatny, ale widoczny. Wiem, że konturowaniem można ładnie wymodelować np.nos, ale nie dla mnie takie zabawy :) Zdecydowanie wolę podkreślić mocniej oczy, skupić się na innych elementach makijażu. Buziaki :*

  • U mnie inaczej, lubię choć trochę podkreślać kości policzkowe i robię to regularnie, lubię też efekt rozświetlenia :) Jestem bardzo ciekawa Twojej opinii o Webinarze i w ogóle o Goshu :) Na webinar można już teraz się zapisać, zamieściłam dodatkowo link w komentarzu wyżej. Buziaki :*

 • Ja najczęściej konturuję się na sucho, bo jest szybciej :D

  • Masz jakieś ulubione produkty? Czy próbowałaś kiedykolwiek czegoś z Gosh? :)

 • Małgosia Szulc

  O konturowaniu mówiło się ostatnio dużo za sprawą Kim Kardashian, dużo, ale nie koniecznie merytorycznie. Większość z nas ma jednak nieco inną urodę niż Kim i wymaga to zupełnie innego podejścia. Chętnie wezmęudział w webinarze i posłucham co mówią na ten temat specjaliści :)

 • iconic743

  Jeszcze z pól roku temu uważałam ze to nie dla mnie ale teraz gdy moja buzia jest coraz gladsza zaczynają mnie te kosmetyki kusic 😀

  • Cieszę się, że buzia gładsza :) Myślę, że warto na początek spróbować konturowania na sucho, chociaż ja lubię łączyć konturowanie tradycyjne na sucho + rozświetlenie, taki standardowy zestaw :) Fajne są te ”perłowe krople” Gosha, dają wyrazisty aczkolwiek ładnie wyglądający efekt, ale też w tej wielofunkcyjnej palecie jest dobry rozświetlacz nadający efekt ”mokrego” połysku. Planujesz oglądać webinar? Jestem ciekawa co sądzisz o takiej formie i czy jakieś info Cię zaskoczy :)

 • Renata Piechocka

  Przekonałam sie na własnej skórze że konkurowanie bardzo wpływa na odbiór twarzy przez innych, mozna ja wyszczuplić, podkreślić rysy, nie wyobrażam sobie codziennego makijażu bec odpowiedniedo konturowania, chętnie wpadnę na weba :)

 • takitammotyl

  Ciekawa jestem tych Lumi Drops od GOSH

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media