Makijaż Chanel CANDEUR ET EXPÉRIENCE Jesień – Zima 2020

„Piękno zaczyna się w momencie, gdy zdecydujesz się być sobą”.
Gabrielle Chanel

Gabrielle Chanel w trakcie swojego życia zrobiła wiele dla kobiet. Przede wszystkim wyzwoliła je z ustalonego porządku, dała im wolność wyrażania swojej kobiecości.

W duchu tej przemiany, uwypuklenia idei i wyobrażeń o wielu wymiarach kobiecości, Lucia Pica – międzynarodowa kreatorka makijażu i koloru Chanel, postanowiła zaprojektować linię makijażu skupioną wokół różu – jednego z najbardziej kobiecych odcieni.

Po sukcesie kolekcji Le Rouge N°1 w 2016, która dała otwarcie nowej idei kobiecości w makijażu, kreatorka Chanel postanowiła pójść o krok dalej. Stworzyła całą linię kosmetyków do makijażu, skupioną wokół najbardziej kobiecych odcieni – różu w połączeniu z czerwienią.

Makijaż Chanel Le Rouge N1 Collection Jesień 2016

Różowa idea CANDEUR ET EXPÉRIENCE podkreśla dwoistość kobiecości – od niewinności, po zmysłowe doświadczenie. Oddala się od tego co tylko ładne, by stać się bardziej zuchwałym i radykalnym. Stać się ikoną na miarę kultowej czerwieni Chanel.

Zmysłowa i namiętna kobieta może być zarazem romantyczna i niewinna.

Wszystkie te cechy zawiera makijaż wykonany paletą Les 4 Ombres – Candeur Et Seduction.  Różne oblicza różu podkreślają kobiecość.

Uzupełnieniem makijażu oka są usta i tu do wyboru mamy aż sześć kolorów kosmetyków: Rouge Coco, Rouge Coco Flash i Rouge Allure Ink Fusion. Usta mogą być delikatne beżowo-różowe lub wyraziste – połączenia czerwieni i brązu.

Sztyft Baume Essentiel w kolorze Rosée, dodaje makijażowi dziewczęcej świeżości. Możemy go nakładać na policzki, powieki oraz usta. 

Dwoistość kobiecej natury: światła i ciemności wyrażona została również w lakierach do paznokci – Le Vernis, przywołując tym samym przejście od niewinności do siły doświadczenia.

Co sądzisz o najnowszym makijażu Chanel? Który kosmetyk wpadł Ci w oko?

  • Marka Chanel zawsze pokazuje klasę:). W tej kolekcji jest to również widoczne. Jednak kolorystyka palet cieni nie jest dla mnie odpowiednia. Nie czułabym się dobrze z takimi kolorami na powiekach, choć bardzo spodobał mi się jeden odcień – ten najjaśniejszy;). Za to beżowo-różowe usta oraz paznokcie – tak, super opcja, która mi się podoba jako jesienna propozycja.

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media