Nowy zapach Chanel Paris – Riviera. Zestaw podróżny Les Eaux de Chanel Travel Set.

Kolekcja zapachów Les Eaux de Chanel powstała w 2018, a jej bezpośrednią inspiracją była historia podróży Mademoiselle Chanel. W czerwcu 2019 zaprezentowano nową destynację Gabrielle do skąpanej w słońcu, zapachu kwiatów i cytrusów Riwiery Francuskiej.

Les Eaux de Chanel to pewność niezwykłej świeżości i zarazem elegancji w każdej sytuacji.

Paris-Riviera został wykreowany w duchu słonecznego Lazurowego Wybrzeża lat dwudziestych. Riwiera Francuska przynosi obietnicę lazurowego błękitu i tańczącego światła, gdzie bywała Coco. Uwielbiała jeździć do Monako z Wielkim Księciem Rosji – Dymitrem Romanowem lub podróżować na południe Błękitnym Pociągiem. Odwiedzała również Hôtel de Paris w Monako i ośrodek Société des Bains de Mer, które słyną z legendarnych przyjęć. W Cannes Gabrielle otworzyła swój butik… a na wschodzie, na wysokości Roquebrune zbudowała willę ”La Pausa’’, która była jej domem wakacyjnym. W tym niezwykłym miejscu przyjmowała takie sławy jak Jean Cocteau i Salvador Dali.

Zapach Riviera oddaje ducha tych czasów. Jest świetlisty, elegancki, wypełniony słońcem, które przyciągało artystyczne dusze nad Lazurowe Wybrzeże.

A pachnie ono wonią śródziemnomorskich kwiatów, skąpanych w świeżych cytrusach. Kwiaty jaśminu łączą się z kwiatami pomarańczy pozyskanych na południu Francji. Lokalny klimat tych miejsc pozwala pozyskać niezwykle czyste esencje kwiatowe, co sprawia, że zapach jest natychmiastowo rozpoznawalny na skórze. Miękkie i kwiatowe nuty przeplatają się, gdyż do esencji dodano balsam z benzoesu i aromat drzewa sandałowego.

Prosty flakon przypomina kształtem butelki z alkoholem, które noszono w kamizelkach podczas długich podróży. Czarny korek zdobi wygrawerowany motyw podwójnego CC. W chwili aplikacji z atomizera wydobywa się obfita lecz zarazem delikatna i miękka mgiełka zapachowa.

Zapach Riviera dostępny jest w butiku Chanel w Galerii Mokotów w Warszawie. Pojemność flakonu to 125ml w cenie 506zł.

Zapach Riviera jest limitowany, można go nabyć tylko przez rok, począwszy od 1 czerwca 2019 do 1 czerwca 2020.

W tym samym czasie w sprzedaży pojawił się limitowany zestaw trzech zapachów Les Eaux Travel Set. W zestawie znajdują się 3 flakoniki: Paris-Deauville, Paris-Biarritz i Paris-Venise, każdy o pojemności 50ml. W środku pudełka znajdziemy również saszetkę z dżerseju na flakon i trzy pocztówki, które możesz wysłać na pamiątkę z wyjazdu z jednego z trzech miejsc.

Paris-Deauville to woń pomarańczy i bazylii. Żywy, elegancki i pełen charakteru zapach.

Paris-Biarritz jest najbardziej orzeźwiający, niczym rozpylona, odświeżająca woda pachnąca nutami grejpfruta i mandarynki, którym towarzyszy konwalia.

Paris-Venise to najbardziej kobieca, nieco pudrowa woń, przynosząca obietnicę orientu na skórze, poprzez obecność neroli i bursztynowego akordu.

Cena zestawu to 1057zł. Dostępny wyłącznie w butiku Chanel Beauty w Galerii Mokotów w Warszawie.

Moja opinia

Jestem fanką całej serii wód Les Eaux de Chanel. Wszystkie zapachy są absolutnie wyjątkowe i urzekające, a najnowsza kompozycja – Paris-Riviera zaskakuje… Po obejrzeniu materiałów reklamowych sądziłam, że będzie to zapach orzeźwiający, cytrusowy, nieco zielony, prosty… tymczasem zapach jest tak szalenie oryginalny i dla mojego nosa zupełnie nowy, że przy pierwszym kontakcie wprawił mnie w osłupienie, a następnie w zachwyt. Okazał się być nie tak łatwy w odbiorze jak przypuszczałam, jednocześnie pięknie rozkwitający i wielowymiarowy. Jedyną wadą zapachów Les Eaux de Chanel jest ich niewielka trwałość… Chciałoby się je czuć w otoczeniu cały czas, tymczasem te trzymają się blisko skóry, zapach słabnie z każdą chwilą, co przekłada się na mniejszą przyjemność z użytku. Cieszę się, że w przypadku trzech pozostałych zapachów zaproponowano mniejsze pojemności 50ml, które można zabrać w podróż czy do torebki i w każdej sytuacji ponowić aplikację zapachu. Pojedynczy flakonik o pojemności 50ml kosztuje 325zł.

Czy miałyście już okazję poznać zapachy z linii Les Eaux de Chanel? Który najbardziej przypadł Wam do gustu?

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2018 - BeautyIcon.pl

Social Media