Czy kriolipoliza jest skuteczna i bezpieczna? Moja opinia i efekty po zabiegu

Czy kriolipoliza jest obecnie najefektywniejszą i zarazem najbezpieczniejszą metodą usuwania komórek tłuszczowych? Postaram się odpowiedzieć na te i inne pytania, bazując na swoich doświadczeniach.

Po raz pierwszy poddałam się zabiegowi kriolipolizy kilka lat temu. Wówczas nie miałam większego pojęcia na temat mechanizmu kriolipolizy, a tym bardziej nie zwracałam szczególnej uwagi na urządzenie, którym jest ona wykonywana. Niestety zabieg nie przyniósł oczekiwanych rezultatów, dziś już wiem co było tego powodem. Nie każde urządzenie oferuje pożądany efekt niszczenia komórek tłuszczowych (adipocytów). To, które wypróbowałam obecnie, różni się znacząco procedurą zabiegową. W efekcie, w przeciągu kilku miesięcy, pozbyłam się kilku centymetrów miejscowo zgromadzonej tkanki tłuszczowej.

Zlipo marki Zimmer. Kriolipoliza w Estetica Nova w Warszawie

Kilka miesięcy temu zapytałam Dr Ewę Rybicką, właścicielkę kliniki medycyny estetycznej Estetica Nova w Warszawie o możliwe rozwiązania w redukcji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Od dłuższego czasu nie udawało mi się żadnymi sposobami pozbyć się tego problemu, dlatego zaciekawił mnie zabieg lipolizy iniekcyjnej. Dr Rybicka zachęciła mnie do spróbowania alternatywnej metody lipolizy, która polega na właściwym dla niej schłodzeniu tkanki tłuszczowej, celem zniszczenia komórek tłuszczowych (adipocytów). Ten proces nazywa się kriolipolizą. Odbyłam kilka zabiegów w klinice, na różne partie ciała – lokalnie zgromadzonej tkanki tłuszczowej na górnej partii brzucha, dolnej partii brzucha, boczkach oraz na fałdkach pod łopatkami. Poniżej opisuję kluczowe aspekty kriolipolizy w formie pytań i odpowiedzi.

Na czym polega Kriolipoliza?

Polega na miejscowym, kontrolowanym schłodzeniu tkanki tłuszczowej  do wartości +2 – +4 stopnia celsjusza na głębokości 2-3cm. W tym czasie urządzenie generuje temperaturę na powierzchni skóry w zakresie od -5 do -10 stopni celsjusza. Zabiegowi poddane są wyłącznie komórki tłuszczowe, otaczające tkanki nie są zagrożone. W wyniku obniżenia temperatury wnętrze komórki tłuszczowej ulega krystalizacji, co wywołuje powstanie mikropęknięć w błonie komórkowej. W wyniku naturalnego procesu wyrównania ciśnień, do komórki napływa duża ilość wody wraz z jonami potasu i sodu, co powoduje jej rozerwanie, a komórka ulega zniszczeniu. Uśmiercona komórka musi zostać wydalona. Dzieje się to w naturalnym procesie metabolicznym organizmu poprzez układ limfatyczny. Trwa to około 4-6 tygodni.

Czy zabieg Kriolipolizy jest bezpieczny?

Zabieg jest bezpieczny. Przede wszystkim przed przystąpieniem do zabiegu musimy zostać zakwalifikowane wypełniając ankietę, określającą ewentualne przeciwwskazania. Jeśli spełniamy wymogi tej procedury i jest ona przeprowadzona prawidłowo, nie ma możliwości wyrządzenia krzywdy. Odmrożenia na skórze zdarzają się niezwykle rzadko i są wynikiem niewłaściwego opracowania obszaru zabiegowego. Szkolenie osoby wykonującej kriolipolizę obejmuje m.in. właściwe nałożenie maty zabezpieczającej i zassanie tkanki.

Bezpośrednio przed zabiegiem nie jest wskazane podnoszenie temperatury ciała – nie korzystanie z sauny, solarium czy wykonywanie innych zabiegów, które podnoszą temperaturę tkanek np. endermologia.

Jeśli nawet po zabiegu okaże się, że tkanka wykazuje cechy odmrożenia, przewidziano procedurę, która odwraca ten efekt. Sam masaż wykonywany poprzez pulsację oraz następnie rozbijanie komórek tłuszczowych za pomocą fali uderzeniowej – ZWave są technikami przywracającymi ukrwienie tkanek, co za tym idzie – napływem krwi o odpowiedniej temperaturze.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu Kriolipolizy?

– alergia na skórze,
– stany zapalne w obszarze zabiegowym,
– urazy skóry,
– infekcje wirusowe czy grzybicze,
– nowotwory,
– padaczka,
– łuszczyca,
– choroba Raynauda,
– hemofilia,
– cukrzyca,
– choroby nerek i wątroby,
– choroby serca,
– miesiączka,
– ciąża i okres laktacji.

Zalecenia po zabiegu Kriolipolizy

Przez trzy dni należy zachować dietę niskokaloryczną oraz nawadniać organizm. Niemal od razu możemy wykonywać dodatkowe zabiegi, które zwiększą efektywność kriolipolizy – wskazane są zabiegi z użyciem endermologii i fali uderzeniowej. Warto zachować zwiększoną aktywność fizyczną by wykorzystać uwolnione z komórek lipidy i zamienić je na energię.

Kiedy i jakich efektów mogę się spodziewać? Wiarygodność pomiaru tkanki tłuszczowej

Jeden zabieg gwarantuje ubytek tkanki tłuszczowej na poziomie 0,5-1 cm (20-40%) w przeciągu 1 miesiąca. Dodatkowe użycie aparatury ZWave (fala uderzeniowa)  tuż po zabiegu zwiększa skuteczność eliminacji o 50%.

Do badania efektu w procedurze Zlipo używane jest urządzenie do USG. Jest to obecnie najbardziej wiarygodna i precyzyjna metoda pomiaru efektów. Pomiar centymetrem krawieckim jest bez sensu, gdy walczymy z lokalnie nagromadzoną tkanką tłuszczową – z jednej strony przyrośnie, z drugiej ubędzie i jaki mamy bilans? Ponad to każdy mierzy inaczej, co również może doprowadzić do błędnych odczytów. USG jest wiarygodnym narzędziem pomiaru – na obrazie dokładnie widzimy wszystkie powłoki – poczynając od skóry, wody, tłuszczu, warstwy mięśniowej, powięzi i jam ciała.

Przyjmuje się, że możliwości kriolipolizy Zlipo redukują tłuszcz do warstwy o grubości 1,5 cm, kiedy już nawet najmniejszy aplikator nie jest w stanie zassać tkanki, czyli fałd jest na tyle mały, że lokalna otyłość przestaje być problemem. Oczywiście, jeśli ktoś ma większe ambicje, może pomóc sobie sportem, dietą lub innymi zabiegami. Zauważyłam, że podczas zabiegów metabolizm podkręca się, gdyż schudłam nie tylko w okolicach poddanych kriolipolizie, ale także na nogach. Specjalista wykonujący zabieg potwierdził, że jest to efekt nasilonych procesów lipolitycznych w całym organizmie.

Czy zabieg Kriolipolizy boli?

Sam zabieg kriolipolizy nie jest szczególnie bolesny, raczej chwilami nieprzyjemny. Pierwsza faza zabiegu, kiedy do aplikatora zasysany jest fałd skóry, w zależności od obszaru ciała, może powodować niewielki dyskomfort. Natomiast pamiętajmy, że w ciągu kilku chwil tkanka zostaje znacząco ochłodzona, a do zassanych komórek przestaje dopływać krew, co w efekcie niweluje wszelkie nieprzyjemne odczucia. Nasze receptory czuciowe na czas zabiegu zostają „uśpione”. Aby zabieg był przyjemniejszy i dodatkowo bardziej efektywny, zarówno w pierwszej fazie, jak i kilka minut przed wyłączeniem programu następuje faza pulsacji, kiedy naprzemiennie aplikator zasysa i odpuszcza poddaną zabiegowi tkankę. W moim odczuciu zabieg był najbardziej odczuwalny w górnej partii brzucha, gdyż zasysanie tego obszaru spowodowało ciągnięcie w głębszych warstwach – za powięzi, co z kolei powodowało przejściowe odczucie duszności – krótkich oddechów. Jest to więc nie tylko krótki, ale stosunkowo niewielki dyskomfort. Z kolei praca aplikatora na plecach i na boczkach nie powodowała u mnie żadnego szczególnego dyskomfortu.

Czy fala uderzeniowa ZWave boli?

Po odessaniu aplikatora Zlipo jeszcze przez chwilę jesteśmy znieczuleni, krew dopiero napływa do tego obszaru, więc początek zabiegu jest praktycznie bezbolesny. Natomiast z każdą chwilą, kiedy ukrwienie wraca, odczuwamy bodźce w postaci licznych ukłuć -uderzeń, ale nie jest to zabieg szczególnie bolesny (do wytrzymania). Kiedy ZWave mam wykonywany na boczkach czy plecach nie odczuwam dyskomfortu powodującego doprowadzenie ciała do stanu gotowości-napięcia. Nie jest więc to zabieg – przynajmniej dla mnie – który mógłby wywoływać lęk przed kolejną procedurą. Oczywiście nie jest to delikatny masaż, zabieg powoduje pewien poziom dyskomfortu przez kilka minut jego trwania.

Dla kogo jest przeznaczona Kriolipoliza?

Praktycznie dla każdego, kto chce pozbyć się lokalnej otyłości. Dla kogoś kto ma elastyczną (luźną, nie zbitą) tkankę, która będzie idealnym materiałem do zassania przez aplikator. Jeśli tkanka tłuszczowa jest zbyt duża lub zbita, należy w kolejności – najpierw zastosować dietę i ćwiczenia lub w przypadku twardej tkanki – porozbijać ją przykładowo zabiegami endermologii i fali uderzeniowej. Kriolipoliza jest przeznaczona dla osób, które pomimo starań nie potrafią pozbyć się lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej lub posiadają tej tkanki na tyle dużo aby móc z tego zabiegu skorzystać.

Ile zabiegów Kriolipolizy potrzebuję?

Na pierwszym spotkaniu specjalista dokonuje oceny i pomiaru problematycznych miejsc. Jest w stanie dość precyzyjnie określić ilość przewidywanych zabiegów, mając na uwadze grubość tkanki tłuszczowej, a także charakterystykę danego obszaru.

Ile kosztuje Kriolipoliza?

Nie ma jednego, narzuconego przez dystrybutora cennika. Pomiędzy gabinetami istnieją raczej subtelne różnice, nawet jeśli coś na pierwszy rzut oka wygląda atrakcyjniej, może się okazać, że nie uwzględnia na przykład tak potrzebnej do tego zabiegu fali uderzeniowej lub odwrotnie – wyższa cena uwzględnia dodatkowe zabiegi lub całe pakiety. Cena kriolipolizy Zlipo w klinice Estetica Nova wynosi 1000zł za mniejszy obszar (aplikator S) tj. ramiona, okolice kolan, boczki, męskie piersi, fałd pod łopatkami, łydki, 1200zł za średni obszar (aplikator M) np. brzuch, uda, bryczesy, plecy i 1500zł za duży obszar (large) – najczęściej jest to brzuch, aplikator large jest najszerszy co umożliwia zassanie tkanki z dolnej części brzucha. W moim przypadku na najbardziej problematyczne miejsce wykonano 3 zabiegi, na inne 1-2 zabiegów. Pamiętajmy, że komórki tłuszczowe w tych miejscach usuwane są na zawsze.

Co jest najważniejsze w zabiegu Kriolipolizy?

Właściwie przeprowadzona procedura. Zrozumienie procesu jakim jest kriolipoliza – możliwość schłodzenia tkanki do odpowiedniej temperatury by doprowadzić komórki tłuszczowe (adipocyty) w sposób kontrolowany do apoptozy (naturalna śmierć komórki). Uśmiercone, rozerwane komórki ulegają naturalnemu wydaleniu z udziałem układu limfatycznego. Efektywność całej procedury zwiększa dodatkowo natychmiastowe rozbicie powstałych we wnętrzu komórek tłuszczowych ”kryształów” – zostają one rozbite przy pomocy fali uderzeniowej – ZWave w procedurze kriolipolizy Zlipo. Obecnie jest to najefektywniejsza procedura kriolipolizy na rynku.

Czy po usunięciu tkanki tłuszczowej istnieje możliwość ponownego rozrostu komórek tłuszczowych w miejscu redukcji?

Przeprowadzono badania, których rezultatem jest znacząca i trwała redukcja komórek tłuszczowych. Badano grupę mężczyzn na przestrzeni kilku lat od momentu przeprowadzonej procedury kriolipolizy. Wykazano, że w miejscu zabiegu, w przeciwieństwie od innych obszarów ciała gdzie nie zastosowano kriolipolizy, zanotowano znacznie mniejszy przyrost tkanki tłuszczowej.

Czy polecam klinikę Estetica Nova?

To pytanie troszkę pół żartem pół serio. Gdybym nie polecała z pewnością nie opisywałabym tego miejsca. Natomiast zauważyłam, że często dodatkowo pytacie mnie w mailach czy na Instagramie o potwierdzenie opinii o miejscu. Chciałabym jasno zaznaczyć, że zdecydowanie polecam klinikę Estetica Nova do zabiegu kriolipolizy. Urządzenie Zlipo jest według mnie skuteczną i bezpieczną procedurą, o ile oczywiście wykonują ją przeszkoleni specjaliści. Podczas wielu spotkań, w tym rozmów ze szkoleniowcem, przekonałam się, że nie pozostawiłby on urządzenia w rękach niekompetentnej osoby. Estetica Nova otrzymała stosowny certyfikat i w moim przekonaniu jest świetnym miejscem, gdzie można bezpiecznie i skutecznie pozbyć się „tłuszczyku” za pomocą kriolipolizy.

Moje efekty po Kriolipolizie Zlipo Zimmer

W ciągu od 1 do 3 zabiegów w zależności od obszaru ciała, ubyło mi:

Brzuch górna partia – ubytek 2,08cm – z 4cm na 1,92cm. Po dwóch zabiegach. Jeszcze nie dokonano ostatniego pomiaru po trzecim zabiegu.

Brzuch dolna partia – ubytek 1,56cm – z 3,24cm na 1,68cm. Po dwóch zabiegach. 

Boczki – ubytek 0,15cm (lewa strona) – z 2,37cm na 2,22cm i 0,19cm (prawa strona) z 2,46cm na 2,27cm. Jeden zabieg. Jeszcze nie dokonano ostatniego pomiaru po drugim zabiegu.

Fałdki pod łopatkami –  ubytek 1,16cm (lewa strona) – z 2,71cm na 1,55cm i 1,39cm (prawa strona) – z 2,97cm na 1,58cm. Jeden zabieg.

Czy polecam zabieg Kriolipolizy? 

Zmagając się z problemem lokalnej otyłości od dłuższego czasu szukałam skutecznego zabiegu redukującego tkankę tłuszczową. Podczas gdy inne zabiegi oraz stosowane przeze mnie zmiany w diecie, zwiększona aktywność fizyczna, zażywanie leków związanych z problemami metabolicznymi (insulinooporność, hipoglikemia reaktywna) – nie skutkowały, to zabieg kriolipolizy okazał się strzałem w dziesiątkę. Przede wszystkim redukcja tkanki tłuszczowej następowała pomimo, iż nie stosowałam szczególnie restrykcyjnej diety, ani też katorżniczych ćwiczeń – tak jak wcześniej. Chcę również powiedzieć i podkreślić to co dla mnie najważniejsze w tym wszystkim – zabiegi, które przeszłam znacząco podniosły mój komfort życia. Udało się na tyle zredukować tkankę tłuszczową na brzuchu, że zaczęłam nosić ubrania o rozmiar mniejsze i bardziej podkreślające talię. Jeśli tylko czujecie potrzebę skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej polecam Wam ten zabieg. Jestem przekonana, że odczujecie pozytywne skutki.

 • Iconic743

  Zadziwiające jakie teraz są możliwości dbania nie tylko o twarz ale i ciało 😀naprawdę super sposób na trudne i uparte miejsca . Tyle że ja wierzę w ruch i dietę. Kilka razy w swoim życiu przekonalam jak małe zmiany w żywieniu i systematyczny ruch potrafią zmienić i wymodelowac ciało Ćwicząc reguralnie po pół godziny joge mialam brzuch jak okladka od encyklopedii a cała sylwetka pięknie się wysmuklila.Moja córka też ćwiczy od kilku lat i też wymodelowala sylwetke . Rozumiem jednak że nie każdy może , lubi , chce. I super że są takie rozwiązania , jednak radość i duma z własnej pracy nad sobą chyba mnie bardziej cieszy i imponuje 😀

  • Kochana ja ćwiczę od lat, bywało, że w chwilach desperacji ćwiczyłam już dwa razy dziennie po 1,5-2h – rano intensywny pilates, wieczorem aeroby i ćwiczenia wykorzystujące obciążenie ciała plus hantle. To plus dieta – białko, zielenina, całkowita lub częściowa redukcja węglowodanów złożonych (milion podejść na różne sposoby) przyniosły mizerne skutki – ubytek głównie mięśni, a tłuszcz na brzuchu pozostał. Niestety, dla mnie takie zabiegi to jedyny ratunek :) Diety niskowęglowodanowe wykańczają moją tarczycę i samopoczucie, co pewnie również ma przełożenie na metabolizm. Zazdroszczę, że możesz uzyskiwać takie rezultaty bez pomocy urządzeń. Aktualnie ćwiczę umiarkowanie, staram się jeść zdrowo i nie unikam węglowodanów złożonych, to plus zabiegi dały efekt :)

   • Iconic743

    Dlatego właśnie napisalam że super że są takie możliwości 😀 fakt , mam dużo szczęścia co do sylwetki , wystarczy trochę dyscypliny i jest ok. Moja opinia nie powinna być przez nikogo odbierana jako krzywdząca bo różnie z tym naszym organizmem bywa ale z pewnością spotkalas osoby którym się po ptostu nie chce wziąść za siebie i wymyślają niestworzone historie…grube kości to.moja ulubiona. 😉

    • Wiem o czym mówisz :) Natomiast nauczyłam się zauważać w tego typu wymówkach drugie dno, ludzie mają różnego rodzaju kłopoty, otyłość często wiąże się z aspektem psychologicznym, aby schudnąć trzeba zmienić myślenie, ale też posiadać energię (motywację) do wytworzenia nowych nawyków, dla człowieka tego typu trwałe zmiany zawsze są trudne (taka ekonomia). Jeżeli możemy pomóc sobie technologią, chociażby tym samym dać impuls do zmian to wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem.

     • Iconic743

      Oczywiście że tak , każdy lubi mieć wybór i super że takie możliwości są. Niestety czasy w jakich żyjemy bardzo sprzyjają otyłości i widzę dookoła że średni rozmiar w NL to 44 , niezależnie od wieku i płci. Wiem że istnieje coś takiego jak zajadanie problemów i stresów ale ludzie zawsze mieli problemy a otylych ludzi było o wiele , wiele mniej. I bardzo mi się nie podoba że trzeba udawać że ktoś wcale nie jest gruby i te udiotyczne okreslenia typu puszysty…puszysty to może być sweterek…no ale to.moja prywatna opinia i nikt nie musi się z nią zgadzac.

     • Zgadzam się z Tobą :) Nie podoba mi się promowanie otyłości zamaskowanych ideą akceptacji siebie. Otyłość jest po prostu niezdrowa. Jednak tak jak wskazałaś obecne czasy bardzo sprzyjają złym nawykom i jest też trudniej zrzucić wagę.

 • miałam ten zabieg co prawda tylko raz wykonywany na brzuch, który jest moim największym kompleksem, ale ubytek tkanki był minimalny, nie tego oczekiwałam, być może po kilku zabiegach efekty byłyby widoczne. Fajnie, że u Ciebie zabieg przyniósł oczekiwane rezultaty. Pani doktor Rybicka przeprowadzała u mnie zabieg osocza bogatopłytkowego, tu efekty były, a Pani doktor jest przemiłą osobą i doświadczonym lekarzem :)

  • Moniko, czy miałaś wykonywaną kriolipolizę urządzeniem Zimmer Zlipo?

   • to było urządzenie Freeze Sculptor i cena znacznie niższa ( salon Yasumi)

    • W takim razie mamy odpowiedź, prawdopodobnie brak lub niewielki efekt spowodowany był technologią, z tego co widzę urządzenie nie używa specjalnych mat ochronnych co może się wiązać z niewystarczającym chłodzeniem, w efekcie w ogóle nie dochodzi do kriolipolizy. Ponad to dobrze badać efekt przy pomocy USG – zbadać przed zabiegiem jaka jest grubość tkanki tłuszczowej i rezultat po zabiegu. Takie najbardziej widoczne efekty otrzymujemy po drugim zabiegu, ten pierwszy jest takim zabiegiem dodatkowo napędzającym dalsze działania. Moim zdaniem nie warto się uprzedzać, mówię to z własnego doświadczenia gdyż sama pierwszą kriolipolizę wspominam nie najlepiej, również była robiona innym urządzeniem, prawdopodobnie był to CoolTech. Kriolipoliza Zlipo to już zupełnie inna półka jakościowa :)

 • Marta

  Też jestem pod wrażeniem tego, co daje nam współczesna medycyna i kosmetologia. Aż się w głowie kręci, jeżeli pomyślimy o przyszłości – chyba nie musimy się bać starości i jej przykrych fizycznych efektów? Przynajmniej tych wizualnych. Jestem zainteresowana zabiegiem, koniecznie muszę więcej o nim poczytać. A szczególnie zainteresował mnie fakt, że komórki tłuszczowe z miejsc poddanych kriolipolizie znikają na zawsze :) Pomyślę, w kontekście brzucha chociażby…

  • Komórki tłuszczowe znikają po zabiegu i ich przyrost w przyszłości jest mocno ograniczony, piszę dla ścisłości :) Jeżeli ktoś będzie kontynuował później niezdrową dietę istnieje opcja jakiegoś przyrostu, ale na pewno nie do stanu początkowego – być może będzie to przyrost okolicznych komórek tłuszczowych czy tych, których nie udało się wyeliminować. Warto inwestując w zabiegi zmienić nawyki żywieniowe, szczególnie mam na myśli skrajnie niewłaściwe odżywianie i brak ruchu.

 • Ela

  Zabieg kriolipolizy godny polecenia, dobrze że ktoś wymyślił coś takiego, nie sądziłam że kiedyś uda mi się tak szybko pozbyć moich boczków i to bez większego wysiłku. Oczywiśćie teraz dalej będę chodzić na siłownie żeby efekt się utrzymał. Jeśli ktoś z Trójmiasta to polecam clinica cosmetologica, fajne miejsce i całkiem korzystne zniżki.

 • Aneta

  Witam😊 czy można w jednym czasie robic zabiegi erdelmologi LPG i kriolipolize?

  • Dzień dobry, nie powinno się łączyć bezpośrednio tych zabiegów, szczególnie przed zabiegiem kriolipolizy gdyż może dojść do odmrożenia. Natomiast dzień po kriolipolizie nie widzę przeciwwskazań. Chodzi o to aby nie nagrzewać tkanek tuż przed kriolipolizą. Pozdrawiam.

 • Marzena Królikowska

  Korzystałam z zabiegu kriolipolizy w salonie Laser Delux w Łodzi. Interesowało mnie zrzucenie boczków i po pierwszych dwóch przyłożeniach na każdy boczek jedno, po kilku tygodniach faktycznie się zmniejszyły obwody :)

 • warynkamarynka a

  ja jestem zachwycona efektami kriolipolizy. Nie spodziewałam się, że to będzie takie WOW. Ale to też może kwestia miejsca, gdzie robiłam? Ja się zdecydowałam na serię zabiegów w Alluresthétique clinique w Konstantynowie Łódźkim. Czułam się u nich dopieszczona i odpowiednio potraktowana :) dbali o mój komfort podczas zabiegów i po prostu pobyt tam to była czysta przyjemność

 • Karolina Witkowska

  Korzystałam z zabiegów kriolipolizy i jestem bardzo zadowolona :) Mogę szczerze powiedzieć, że moja oponka na brzuchu zniknęła po dwóch przyłożeniach . Polecam bardzo salon Laser Delux w Łodzi.

 • Wspaniale, że odczułaś pozytywne skutki i podniósł sie twój komfort życia. Najważniejsze to, że zabieg jest całkowicie bezinwazyjny, a także pozwala zredukować tkankę tłuszczową.

 • Kaj ka

  Również mogę polecić ten zabieg każdemu, kto dba o swoją figurę, zdrowo się odżywia ale są pewnie partie bardzo oporne na nasze działania. Tak miałam z moim brzuszkiem- lata ćwiczeń i katowania się- a tutaj fałd tłuszczyku cały czas był. Zdecydowałam się na zabieg kriolipolizy w Poznaniu w salonie Laser Delux. Już 3 zabiegi dały niesamowite efekty, a na pewno będę dalej kontynuuować zwłaszcza, że ty tutaj poleciłaś ;)

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media