Premiera nowego zapachu Dior Rouge Trafalgar. Butik Dior w Galerii Mokotów

W piątek 31 stycznia 2020 w butiku Dior w Warszawie, miała miejsce oficjalna premiera nowego zapachu – Rouge Trafalgar.

Rouge Trafalgar to kolejny zapach w gamie 22 kompozycji Maison Christian Dior. Jest to szczególny zbiór – najbardziej osobista reprezentacja życia i historii Christiana Diora.

Twórcą kompozycji jest perfumiarz François Demachy, który wywodzi się z Grasse – światowej kolebki perfumiarstwa, znanej z upraw niezwykłych i unikatowych kwiatów. Właściwe warunki tego regionu Prowansji powodują, że rosną tam najpiękniejsze odmiany róży i jaśminu. Pachnące pola, to jedno ze wspomnień z dzieciństwa François Demachy. Kto inny jak nie Demachy mógłby zająć się tworzeniem perfum dla Diora? Marki, której bliskie są ziemie Grasse, która wiąże się z dziejami życia Christiana Diora i jego rodziny.

Nazwa Rouge Trafalgar nawiązują do zaskakujących kreacji, które są prezentowane na pokazach Diora oraz klasycznej czerwieni Dior Red.

Ukochany kolor Diora – czerwień została zawarta w zapachu w postaci czerwonych owoców: truskawki, maliny i wiśni.

Do czerwonych nut dodano orzeźwiającą woń grejpfruta i czerwonej porzeczki oraz romantyczny akord fiołka.

Całość uzupełnia drzewna, zmysłowa baza złożona z paczuli i piżma.

Moja opinia – Dior Rouge Trafalgar

Czerwone owoce zawarte w kompozycji Dior Rouge Trafalgar mogą sygnalizować, że będzie to woń słodka i dziewczęca, nic bardziej mylnego. Uważam, że soczystość i słodkość tych owoców została tu odpowiednio zrównoważona, jest nieoczywista. Pomimo, że nuty nie zawierają akordów stricte zielonych, wyczuwam nie tylko same owoce, ale w moich myślach pojawiają się całe krzewy malin i truskawek… Rouge Trafalgar to zapach oddający ducha Domu Mody Dior – łączy w sobie duże pokłady kreatywności, piękna oraz natury.

Nowy zapach dostępny jest wyłącznie w butiku Dior w Galerii Mokotów w Warszawie. Zdecydowanie polecam go poznać – jest unikatowy i nieoczywisty.

Które perfumy Dior najbardziej lubisz? Co sądzisz o nutach i zapachu Rouge Trafalgar?

  • Cukierkowo, przepieknie a zapach chetnie sama poznam :D

  • Twoja opinia o tym zapachu bardzo mnie zaintrygowała. Myślę, ze to ciekawa propozycja, którą powinnam poznać:). Tymczasem uwodzi mnie nowość z linii Miss Dior – Rose n Roses;)

  • O, już można konsumować ten zapach oczami. Te czerwienie :)

Wszystkie materiały zawarte na łamach bloga są chronione prawami autorskimi, a ich kopiowanie lub wykorzystywanie jest zabronione.

© 2008 - 2020 - BeautyIcon.pl

Social Media